עזרה

1. ניווט בעזרת מקלדת

בלחיצה על מקש "TAB” ניתן למצוא את כל קיצורי הדרך בעמוד ולעבור ביניהם. תוך כדי הפעולה, רקע הפריט משתנה בכדי לעזור למשתמש/ת לראות את מיקומו המדויק. בכדי לחזור לפריט קודם, יש להקיש SHIFT+TAB. לחיצה על מקש “ENTER” מעבירה לתוכן הפריט.

 

2. שינוי צבעוניות טקסט

השימוש באופציה של שינוי צבעוניות מאפשרת לשנות את גוון הטקסט והרקע בהתאם לבחירה, וכתוצאה מכך ליצור ניגודיות צבעים גבוהה. (בדפדפנים תומכים תתאפשר בנוסף גם שינוי צבעוניות לכל התמונות באתר בהתאמה)

 

3. גודל הכתב

ישנם שלושה גדלים אפשריים לבחירה: רגיל, בינוני, גדול. גודל הטקסט באתר ישתנה לפי בחירת המשתמש/ת.

4. שכבת עזרה

מצב פעיל של שכבת העזרה מאפשר לקבל תאור קצר על כל האובייקטים באתר.

 

נא לשים לב ! לאחר בחירת השינויים, יש ללחוץ על כפתור "החל שינויים". כפתור זה יפעיל את השינויים שנבחרו. על מנט לבטל את השינויים שנבחרו, יש ללחוץ על כפתור "ביטול נגישות".

 

משוב

במידה ונתקלת בבעיה בנגישות האתר, אנא פנה/י אלינו

באמצעות דואר אלקטרוני בכדי שנוכל לתת את המענה הטוב ביותר לפתרון הבעיה נודה לתיאור מפורט ככל האפשר של תאור הפניה, השארת פרטי הפונה מומלצת בכדי שנוכל ליצור קשר במידה ויתעוררו שאלות בנושא.

סגירה
מערכת נגישות

הצהרת נגישות

מהו אתר נגיש?

25% מהאזרחים/ות בישראל הם/ן בעלי/ות מוגבלויות. התקנות החדשות להנגשת אתרי אינטרנט (לחוק השוויון לאנשים עם מוגבלות) נועדו לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות שונות(כגון עיוורים/ות ומוגבלי/ות ראייה, אנשים עם מוגבלות פיזית המתקשים/ות להזיז את ידיהם/ן,

אנשים עם הפרעות קשב וריכוז או דיסלקציה, אנשים עם מוגבלויות שמיעה ומוגבלויות אחרות) לגלוש באינטרנט בנוחות מירבית.אתרי אינטרנט נגישים אף מופיעים יותר במנועי החיפוש השונים.

אתר נגיש הוא אתר שבוצעו בו התאמות לפי תקן ישראלי. תקן זה מאמץ את ההנחיות הבינלאומיות לנגישות לתכני אינטרנט, של אירגון ה-W3C העולמי. ומאפשר לבעלי/ות מוגבלויות לגלוש באתרי אינטרנט בנוחות ע"י כלים המסייעים בכך.

אחריות

למרות מאמצינו לפתח נגישות בכל תכני האתר, ייתכן ובמהלך הגלישה יופיעו חלקים שטרם הונגשו. אנו ממשיכים להשקיע בפיתוח הגדרות הנגישות על מנת לאפשר גישה לתכנים אלה לכלל האוכלוסיה, ובפרט לאנשים עם מוגבלויות.

להלן קישורים רלוונטיים בנושא נגישות אתרי אינטרנט:

תקנות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות (התאמות נגישות לשירות)

הנגשת אתרי אינטרנט – נציבות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלות

תקנות הנגישות לשירות – נציבות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות

סגירה
מערכת נגישות

מערכת נגישות האתר

ניווט בעזרת מקלדת
ניווט בעזרת מקלדת:
ערכת צבעים
צבעוניות טקסט:
גודל טקסט
גודל כתב:
שכבת עזרה
שכבת עזרה:
סגור נגישות

הפעל נגישות

טל שורק - מהנדסים ויועצים
ראשי >אודות >

אודות

 

מהותיקים מבין משרדי התכנון בארץ. הוקם ע"י נתן שורק בשנת 1961, לאחר זכיה בתחרות ארצית בשיתוף עם צוות אדריכלים, בתכנון בית העם בחולון. בצעדים איטיים התרחבה רשימת העבודות שכללה מבני מגורים לשוק הפרטי, למשרד השיכון ולחברות בניה ציבוריות ועד למבני ציבור בכל רחבי הארץ:

  • קמפוס בסמ"ת חיפה ליד הטכניון בהדר
  • מבנים בקמפוס הטכיון (בריכת הניסויים, בנין הפקולטה להוראת המדעים, פקולטה לחשמל,בי"ס להנדסאים, מבנה מכניקת קרקע ומעונות סטודנטים) - אולמות ספורט ("היכל הספורט" –רוממה בחיפה, אגד)
  • חדרי אוכל בקיבוצים
  • בתי ספר בישובים שונים
  • בנייני משרדים (בנין האוצר בחיפה).

 

בשנים 1996 – 1989 הגיע המשרד לשיא פריחתו בתקופה זו נבנו בכל רחבי הארץ אלפי יחידות דיור ומבנים מסחריים שהקונסטרוקציה לכולם תוכננה במשרד נתן שורק. מאות יחידות דיור תוכננו בכל פרוייקט ובכל ישוב : פרוייקט "מערב 6" ו-"מערב 7" באילת, אופקים, ראשון לציון, פרוייקט "אם המושבות" בפתח תקוה, מודיעין, נשר , קרית מוצקין, בפרוייקטים "שבי צפון" ו"נופי ים" בנהריה, מעלות, שלומי ונצרת עילית.

בנוסף תוכננו באותה תקופה פרויקטים נוספים שלא נועדו למגורים: משרדי האוצר בחיפה "מבנה א' " מבנה משרדים בתחנת הכח בחדרה הכולל גשר פלדה במפתח יחיד של כ-40 מטרים ועוד.

 

בשנים אלו העסיק המשרד 7 מהנדסים ושרטטות.

 

מאז עם התגברות מיתון צומצם כח האדם במשרד. היה זה הזמן הנכון לבצע את הצעידה קדימה אל עידן השרטוט הממוחשב. המשרד הכשיר את עובדיו תוך כדי יצירה ושימוש בתוכנות ייחודיות למשרד.

המהלך הוכיח עצמו כמהלך הנכון בזמן הנכון ותוך תקופה קצרה המשרד הפיק תכניות ממוחשבות בלבד, תוך ניצול יתרונות הדיוק והיעילות שבעבודת המחשב.

 

הפרוייקט הראשון שתכנונו המלא (חישובים + שרטוטים) נעשה במחשב היה "קניון חיפה". מרכז מסחרי שהוא מהמבנים הגדולים בארץ הכולל כ-100,000 מטרים רבועים של שטחי מסחר, בתי קולנוע  וחניונים.  שרטוטים אדריכליים הועברו במודם למשרד (לפני פרוץ האינטרנט),  הקונסטרוקציה שורטטה במלואה במחשב ומשם לאדריכל ולמכוני ההעתקות. סט תכניות הקונסטרוקציה יצא שלא כמקובל בקנ"מ 1:250 במקום 1:50 עקב גודלן של התכניות. אורך קומה כ-450 מטרים! ורוחבה כ-90 מטרים, תוך ביצוע הגדלות שונות לפי הצורך.

 


 

 

טל שורק  I  שדרות גולומב 19, חיפה.  מיקוד 33391  I  טלפון: 04-8370003   I  פקס: 04-8370663  I דוא"ל : tal@sorek.co.il

אודות הנגישות